Namai

Stogo danga: kokį tipą rinktis ir ką būtina žinoti

stogo dangos

Planuojantiems statyti namą, dažnai iškyla klausimas – kokią stogo dangą rinktis. Paprastai, specialistai rekomenduoja rinktis pagal „atmetimo principą”. Bene pats praktiškiausias metodas – rinktis atsižvelgiant į stogo nuolydį. Jeigu jūsų stogo nuolydis yra iki 10 laipsnių, tuomet rekomenduojama rinktis prilydomą stogo dangą. Esant 10-15 laipsnių stogo nuolydžiui, geriausiai tiks prilydoma, plieninė trapecinė ar valcuojama stogo danga. Jeigu planuojate statyti statesnį stogą nei 15 laipsnių, tuomet galite rinktis dangą atsižvelgiant į jūsų estetikos pojūtį.

Be abejonės, dažnai žmonės renkasi stogo dangos tipą atsižvelgiant į kainą. Vienos pigiausių stogo dangų yra prilydoma, plieninė trapecinė, plieninė čerpinė, šiferinę, betoninė stogo danga. Priskiriamos prie brangesnių: keramikinės čerpės, akmeninė, titan cinko plieninė, varinė stogo danga.

Kokią stogo dangą rinktis dažnai gali padiktuoti ir pati namo konstrukcija bei kitos aplinkybės. Dažniausiai šiuos klausimus padeda išspręsti architektas ar kitas specialistas.

Savaime limpančios stogų dangos

Tai itin praktiškas gaminys apie kurį privalo žinoti kiekvienas besiruošiantis statyti namą. Tai medžiaga, kuri yra skirta klijuoti ant jau paruošto pagrindo. Privalu tai, kad savaime limpančių stogų dangų tvirtinimui nereikia atviros liepsnos šaltinio. Tokio tipo stogo danga itin dažnai naudojama po kitomis stogo dangomis ar po bituminėmis čerpėmis. Šiandien itin populiaru sutapdinti (plokšti) stogai, jie paklausūs ne tik dėl savo patrauklios kainos, bet ir modernios išvaizdos.  Savaime limpančios stogų dangos labai dažnai naudojamos sutapdintiems stogams įrengti.

Kaip išsirinkti stogdengius?

Daugelis puikiai žino, kad namo konstrukcijų ilgaamžiškumas dažnai priklauso ne tik nuo naudojamų medžiagų, bet ir nuo statybininkų. Tad, kad ir kokia bus kokybiška ir brangi Jūsų įsigyta stogo danga, prasti meistrai viską sugadinti. Būkite racionalūs ir viską puikiai apmąstykite. Gali atsitikti taip, kad tie patys meistrai, kurie mūrijo sienas, gali pasisiūlyti sumontuoti ir stogą. Nereikia iš karto jų šalintis, tačiau būtina vertinti kritiškai ir pasidomėti jų kvalifikacija.

Jeigu ieškote meistrų, patariame jų ieškoti pagal rekomendacijas. Pasiteiraukite, galbūt kas nors iš giminių ar artimų draugų buvo susidūrę su statybomis ar pažįsta gerus meistrus. Jeigu šis variantas jums netinka, ieškokite naujų meistrų, tačiau įsitikinkite, kad jie savo darbus atlieka kokybiškai ir profesionaliai. Kaip tai padaryti? Tikra tiesa, kad darbai kalba patys už save. Pasidomėkite, kokius objektus jūsų pasirinkti meistrai įrenginėjo ir nuvykite apžiūrėti. Sutikus namų savininkus, nepabijokite ir pasidomėkite ar šie liko patenkinti meistrų darbu.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *