Sveikata

Kelioninė vaistinėlė išvykai su vaikais

vaistai nuo kosulio vaikamsKelionė vaikams – galimybė ne tik patirti daug įspūdžių ir džiaugsmingų akimirkų, bet ir kaupti nepakartojamą patirtį. Deja, tėvams dažnai kelionės su vaikais atneša nemažai rūpesčių. Draudikai praneša, kad beveik 20 proc. vaikų nelaimių ir žalų buvo įvykusios kelionės metu. Tad kokios traumos ir ligos dažniausiai lydi mažuosius keliautojus?

Vasaros atostogos – slogų ir peršalimo ligų metas

Į keliones vis dažniau vykstantys vaikai neretai suserga, taip vadinamomis lengvos formos, peršalimo ligomis, t.y. sloga, lengvas kosulys. Todėl kelioninėje vaistinėlėje turi atsirasti vaistai nuo kosulio vaikams. Kadangi ne į visas valstybes leidžia įsivežti tam tikrus medikamentus, verta pasitarti su gydytoju ar vaistininku, kokie būtų nedraudžiami ir efektyvus vaistai nuo kosulio (dažniausiai tai yra sirupas nuo kosulio vaikams prospan arba brontex sirupas vaikams, tai lyg sirupiniai vaistai nuo slapio kosulio vaikams). Tačiau net ir tada jais piktnaudžiauti negalima. Visuomet turėkite natūralų homeopatinį sirupą. Tokie vaistai nuo kosulio vaikams gali padėti užkirsti kelią ligai iškart pasirodžius pirmiesiems simptomams.

Net trečdalį keliautojų į Turkiją ar Egiptą sudaro vaikai. Todėl kelionių organizatoriai stengiasi pasirūpinti mažųjų saugumu ir reikiama infrastruktūra. Tėveliams rekomenduojama, kad vaistinėlėje vietą rastų ne tik vaistai nuo kosulio vaikams, bet nuo skrandžio ligų, apsinuodijimų, slogos. Kartais efektyvūs būna ir liaudiski vaistai nuo kosulio. Kaip pavyzdžiui, tokie vaistai atsikosėjimui padeda, kaip arbatžolių garai. Puikūs vaistai nuo kosulio vaikams (ypač vaistai nuo sauso kosulio) gali būti tiesiog mėtiniai ledinukai arba nereceptinis sirupas nuo sauso kosulio.

Traumos ir kiti neapdairių keliautojų pavojai

Nuo traumų nesame apsaugoti nei vienas. Jeigu staiga vaikas patyrė traumą, teks kreiptis į vietos medikus. Tokiems atvejams ir pirmai pagalbai turėkite tvarstį.

Nerečiau pasikartojanti problema yra saulės atakos, šilumos smūgiai. Tad tėveliai raginami nepamiršti nuolat turėti ir skatinti vaikus gurkšnoti vandenį, bei kitas apsaugines priemones, tokias kaip kremai, galvos uždangalai. Saulės smūgis gali pasireikšti vėmimu, karščiavimu. Pastebėjus nors vieną iš šių simptomų ar vaiko apatiją, irzlumą, nelaukite. Tuomet skubiai kreipkitės į medikus.