Namai

Organinio stiklo funkcionalumas ir panaudojimas

Platus organinio stiklo panaudojimas dažniausiai ir skatina rinktis būtent ši, o ne kitas opcijas, kurios yra rinkoje. Apskritai šiuo metu stiklo savybės yra pačios geriausios, kadangi yra bandoma atrasti vis inovatyvesnes, kurios suteikia galimybę džiaugtis ir modernumu.

Dažniausiai statybų sektoriuje naudojamas organinis stiklas – džiugina savo patvarumu ir ilgaamžiškumu. Ne veltui sakoma, kad jis ne toks trapus kaip įprastas stiklas. Belieka tik rasti patikimą prekybos vietą, kurioje siūlomi originalūs gaminiai. Ir vienas jų, kuris dažniausiai šiuo metu sulaukia daugiausia dėmesio, yra Plexiglas®.

Plexiglas® organinio stiklo savybės

Plexiglas® organinis stiklas yra parduodamas labai įvairiu pavidalu, tad kiekvienas gali rinktis tokį variantą, kuris jam labiausiai tinka priklausomai nuo to – kur stiklas bus naudojamas. Dažniausiai dėmesio sulaukia lakštai, tačiau galima įsigyti ir strypais, galiausiai, vamzdžiais.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad organinis stiklas gali būti su norimu atspalviu, tad puikiai dera internete. Nuo ryškesnių spalvų, kurios dažniausiai pasižymi ir mažesniu permatomumu iki tokių, kurios dažniausiai labiau skaidrios, tad tinka tiems, kurie ieško stiklo pasižyminčio svarbiausiomis, esminėmis savybėmis.

Galiausiai, svarbu ir tai, kad organinis stiklas gali būti matinis, blizgus, taip pat jis gali būti veidrodinio tipo ir net su antirefleksiniu paviršiumi. Taigi, vėlgi, svarbiausia yra planuojami darbai pagal kuriuos bus galima rasti ir labiausiai tinkamą organinį stiklą.

Organinio stiklo privalumai

Plexiglas® organinis stiklas pasižymi šiais privalumais (lyginant su kitais stiklais):

  1. Ilgaamžiškumas.
  2. Puikios abrazyvinės savybės.
  3. Antibakterinės savybės.
  4. Nesudėtinga priežiūra.
  5. Atsparumas UV spinduliams.
  6. Atsparus karščiui.
  7. Tvirtas.
  8. Efektyvi ir nebrangi medžiaga.
  9. Paprastas ir nesudėtingas apdorojimas.
  10. Ir kiti privalumai.

Stiklo panaudojimo galimybės

Organinio stiklo panaudojimo galimybės yra labai plačios. Jis tinkamas šiuose sektoriuose ir šiems darbams atlikti:

  1. Statyba.
  2. Prekyba.
  3. Medicina.
  4. Viešosios erdvės.
  5. Reklama.
  6. Apšvietimo sprendimai.
  7. Namai ir interjeras.

Svarbiausia darbams yra naudoti geros kokybės stiklą. Tokiu atveju jo funkcionalumo ribos bus itin plačios ir galimybės patenkins kiekvieno poreikius. Įsigyti galima iš https://e-heliopolis.lt.

Namai

Skardinė stogo danga ir jos pasirinkimas

Domina skardinė stogo danga? Tačiau nežinote, kiek jums gali tekti investuoti? Taip pat nežinote, kokio tipo skardinę stogo dangą jums vertėtų pasirinkti? Iki šiol stogo dangomis jūs nesidomėjote, todėl nenumanote, kokiais privalumais ir trūkumais pasižymi skirtingi rinkoje siūlomi sprendimai? Kaip bebūtų, kai yra tokia didelė pasiūla, pasirinkti tinkamiausią variantą jums tikrai neturėtų būti labai sudėtinga – ypač, jei jūs pasinaudosite internetu ir peržiūrėsite stogo dangas siūlančių bendrovių tinklalapius, pvz., Manostogas.lt.

Be abejo, kai kalbama apie stogo dangų paieškas, visų pirma reikėtų sudaryti savo pagrindinių keliamų reikalavimų sąrašą. Jūs turite žinoti, ką jūs norite pasiekti ir ko galiausiai tikitės. Kad tokių reikalavimų sąrašo sudarymas jums būtų bent šiek tiek lengvesnis, visuomet galite pasinaudoti internetu ir pasidomėti, į ką rekomenduoja atsižvelgti kiti vartotojai ir šios srities specialistai. Tokių įžvalgų pagalba galėsite daug lengviau suprasti, kas galėtų būti svarbiausia ir kam jūs turėtumėte skirti didžiausią dėmesį.

Taip pat svarbu, kad būtumėte gerai pagalvoję ir apie biudžeto klausimą. Kuo jis bus tiksliau nustatytas, tuo jums bus lengviau ieškoti ir skardinės stogo dangos, neviršijant numatyto biudžeto. Be to, tokiu būdu galėsite išvengti ir papildomų išlaidų, kurios neatitiktų jūsų finansinės situacijos. Tačiau vėlgi, jei jūs skardinės stogo dangos paieškas vykdysite internetu, galite būti tikri, kad sutaupyti neaukojant įsigyjamos stogo dangos jums taps daug paprasčiau. Taip yra todėl, kad internetu galima lengviau surasti palankesnes kainas bei stogo dangų ieškant tradiciniais būdais.

Žinoma, visuomet naudinga susisiekti su pasirinktos bendrovės, prekiaujančios skardinėmis stogo dangomis, specialistais, kurie atsakytų į jums iškilusius klausimus ir padėtų lengviau išsirinkti. Tokiu būdu jūs galėtumėte išvengti ir pernelyg didelių papildomų laiko sąnaudų, kadangi tuomet jums patiems nebereikėtų blaškytis ieškant vienokios ar kitokios informacijos. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokiu atveju galutinis sprendimas taip pat būtų visapusiškai atitinkantis tai, ko jūs ieškote.

Namai

Stogo danga: kokį tipą rinktis ir ką būtina žinoti

stogo dangos

Planuojantiems statyti namą, dažnai iškyla klausimas – kokią stogo dangą rinktis. Paprastai, specialistai rekomenduoja rinktis pagal „atmetimo principą”. Bene pats praktiškiausias metodas – rinktis atsižvelgiant į stogo nuolydį. Jeigu jūsų stogo nuolydis yra iki 10 laipsnių, tuomet rekomenduojama rinktis prilydomą stogo dangą. Esant 10-15 laipsnių stogo nuolydžiui, geriausiai tiks prilydoma, plieninė trapecinė ar valcuojama stogo danga. Jeigu planuojate statyti statesnį stogą nei 15 laipsnių, tuomet galite rinktis dangą atsižvelgiant į jūsų estetikos pojūtį.

Be abejonės, dažnai žmonės renkasi stogo dangos tipą atsižvelgiant į kainą. Vienos pigiausių stogo dangų yra prilydoma, plieninė trapecinė, plieninė čerpinė, šiferinę, betoninė stogo danga. Priskiriamos prie brangesnių: keramikinės čerpės, akmeninė, titan cinko plieninė, varinė stogo danga.

Kokią stogo dangą rinktis dažnai gali padiktuoti ir pati namo konstrukcija bei kitos aplinkybės. Dažniausiai šiuos klausimus padeda išspręsti architektas ar kitas specialistas.

Savaime limpančios stogų dangos

Tai itin praktiškas gaminys apie kurį privalo žinoti kiekvienas besiruošiantis statyti namą. Tai medžiaga, kuri yra skirta klijuoti ant jau paruošto pagrindo. Privalu tai, kad savaime limpančių stogų dangų tvirtinimui nereikia atviros liepsnos šaltinio. Tokio tipo stogo danga itin dažnai naudojama po kitomis stogo dangomis ar po bituminėmis čerpėmis. Šiandien itin populiaru sutapdinti (plokšti) stogai, jie paklausūs ne tik dėl savo patrauklios kainos, bet ir modernios išvaizdos.  Savaime limpančios stogų dangos labai dažnai naudojamos sutapdintiems stogams įrengti.

Kaip išsirinkti stogdengius?

Daugelis puikiai žino, kad namo konstrukcijų ilgaamžiškumas dažnai priklauso ne tik nuo naudojamų medžiagų, bet ir nuo statybininkų. Tad, kad ir kokia bus kokybiška ir brangi Jūsų įsigyta stogo danga, prasti meistrai viską sugadinti. Būkite racionalūs ir viską puikiai apmąstykite. Gali atsitikti taip, kad tie patys meistrai, kurie mūrijo sienas, gali pasisiūlyti sumontuoti ir stogą. Nereikia iš karto jų šalintis, tačiau būtina vertinti kritiškai ir pasidomėti jų kvalifikacija.

Jeigu ieškote meistrų, patariame jų ieškoti pagal rekomendacijas. Pasiteiraukite, galbūt kas nors iš giminių ar artimų draugų buvo susidūrę su statybomis ar pažįsta gerus meistrus. Jeigu šis variantas jums netinka, ieškokite naujų meistrų, tačiau įsitikinkite, kad jie savo darbus atlieka kokybiškai ir profesionaliai. Kaip tai padaryti? Tikra tiesa, kad darbai kalba patys už save. Pasidomėkite, kokius objektus jūsų pasirinkti meistrai įrenginėjo ir nuvykite apžiūrėti. Sutikus namų savininkus, nepabijokite ir pasidomėkite ar šie liko patenkinti meistrų darbu.

 

 

Namai

Kapiliarinis šildymas namuose – kai reikalingas komfortas

„Šioje srityje mes neturime nepatenkintų klientų…“ – užtikrintai sako UAB „TENKO Baltic“ direktorius Laimonas Bugenis pasakodamas apie kapiliarinį šildymą – inovatyvią technologiją, kurią dar prieš 8 metus TENKO atsivežė iš Vokietijos. Lietuvoje kapiliarinis šildymas įrengtas jau per 500 individualių namų, keliuose verslo centruose Vilniuje, 4 žvaigždučių viešbutyje „Grand SPA Lietuva“ Druskininkuose, viename reabilitacijos centre. Susidomėjimas architektų ir statytojų aplinkoje šia pažangia technologija nuolatos auga, nors skeptikų dar pasitaiko nemažai. P. Laimonas Bugenis prieš dešimtmetį pats buvo skeptikų gretose, kol šios technologijos neišbandė. Dabar „TENKO Baltic“ vokiškoms BEKA kapiliarinėms sistemoms siūlo net 50 metų garantiją.

lubinis sildymas

Kapiliarinis šildymas – gana nesudėtinga sistema tik iš pirmo žvilgsnio (ploni 3,5 mm plastikiniai vamzdeliai, suformuoti į tinklelį ir prijungti prie vandens kaitinimo sistemos), tačiau ji nėra prieinama visiems. Paprastiems statytojams, pavieniams apdailos meistrams, interjero dizaineriams ar savamoksliams statybininkams ji per sudėtinga. Visas sudėtingumas slypi jos projektavime, todėl projektuoti imasi tik keletą metų nuolat žinias gilinantys TENKO inžinieriai. Per 8 metus jie išdirbo tam tikrą unikalią metodologiją, parengė specialias skaičiuokles, kurios padeda tiksliai ir efektyviai suprojektuoti kapiliarinį šildymą bet kokiuose pastatuose. Visos inžinierių žinios yra grįstos sudėtingais matematiniais skaičiavimais ir energijos taupymo mokslais, kuriuos inžinieriai nuolat studijuoja. Dėl to architektai ir projektuotojai kapiliarinio šildymo sistemos projektavimo dalį perduoda patiems TENKO. Rezultatas tenkina visus – ir užsakovus, ir klientus.

Norint geriau suprasti kapiliarinio šildymo ypatumus, reiktų pasižiūrėti, kokias problemas ši technologija gali efektyviai išspręsti.

Kondicionieriai nebereikalingi

Viena iš didžiausių šiuolaikinių verslo centrų problemų yra kondicionavimo sistema. Kai patalpa yra didelė, reikia itin galingos ir sudėtingos kondicionavimo sistemos, kad būtų užtikrinta komfortabili aplinka visiems dirbantiesiems. Kažkas sėdi arčiau kondicionieriaus angos, o kažkas toliau, kažkam per smarkiai pučia oras, o kažkam – per karšta ir atrodo, kad patalpa perkaitusi. Tokia situacija yra žinoma kone visų didesnių biurų darbuotojams.

Problemos sprendimas – lubinis kapiliarinis šildymas.

Į pakabinamas lubas yra montuojamas kapiliarinio šildymo tinklelis, kuris ne tik šildo, bet ir šaldo. Tinklelis montuojamas tiesiai ant gipso kartono plokštės padengiant ją glaistu. Atstumas nuo glaistyto paviršiaus iki tinklelio vamzdelių yra apie 3 milimetrai, todėl paviršių vėsinti galima labai greitai. Pakanka vamzdeliais paleisti keliais laipsniais žemesnės temperatūros vandenį ir iš karto vėsa jaučiama visoje patalpoje.

Su kapiliariniu šildymu nėra konvekcijos, todėl oro srautai po patalpą nejuda taip intensyviai. Reiškia patalpoje esantys žmonės jaučiasi komfortabiliai net ir nepučiant vėjeliui ar skersvėjui.

Tokiu būdu verslo centre arba individualiame name nebereikia tradicinės kondicionavimo sistemos, nes patalpa vėsinama kur kas efektyviau, o nepasitenkinimas patalpos oro sąlygomis yra itin nedidelis.

Antroji šildymo sistema namuose

 

Senesnės statybos namuose, kurie dar gali būti įtraukti ir į nekilnojamo turto vertybių apsaugos registrą, alternatyvios šildymo ar vėsinimo sistemos įrengimas paprastai yra probleminis. Tai itin aktualu senųjų daugiabučių savininkams, kurie dėl kapitalinio remonto patiria daugybę kliūčių. Kaip senos statybos pastatą suremontuoti taip, kad jo energetinė klasė būtų C arba net B, nenugriaunant trečdalio pastato?

Vienas iš būdų pagerinti šildymą, vėsinimą ir komforto lygį namuose yra įdiegti kapiliarinį šildymą. Šios sistemos montavimas yra nesudėtingas (turint profesionaliai TENKO inžinierių paruoštą projektą), nes nereikia griauti sienų ir lubų. Kapiliarinis šildymas dažniausiai yra montuojamas ant gipso kartono. Jis pritvirtinamas prie plokštės plastikinėmis sąsagomis ir tada tolygiai užtepamas išlyginamasis glaisto sluoksnis ir paruošiamas dažymui ar kitiems apdirbimo darbams.

Kadangi plastikiniai (polipropileno) ir žalvariniai vamzdžiai nekoroduoja, į tokią šildymo sistemą galima leisti bet kokį vandenį, jo nereikia specialiai paruošti sistemai. Tinka ir esamas miesto vandens tinklų tiekiamas vanduo ar vanduo iš gręžinio (individualių namų atveju) ar net šulinio.

Yra vienas „bet“. Projektuoti renovuojamuose namuose kapiliarinį šildymą gali tik profesionalai, būtina atsižvelgti į kitas šildymo sistemas ir jų veiksmingumą.

Kultūros paveldo objektai – kaip apšildyti?

 

Lietuvoje yra keliasdešimt tūkstančių pastatų, kurie apibūdinami kaip kultūros objektai arba patenka į apsaugą, kaip pastatų komplekso dalis. Tokių pastatų efektyvesniam šildymui daug patikimų sprendimų nėra. Ką daryti kultūros objektams, kurie yra saugomi valstybės? Pavyzdžiui, dvarai, bažnyčios, pilys, bokštai. Čia padėti gali tik kapiliarinis šildymas, kurį paprasta sumontuoti plokštumose, kurių negalima griauti ir ardyti.

Vokietijoje kapiliarinis šildymas yra panaudotas 12 amžiaus pilyje, o taip pat ir bažnyčiose. Vienoje jų kapiliarais šildomos net medinės klaupkos (bažnytiniai suolai). Tai vienintelis tos bažnyčios šilumos šaltinis.

Komforto lygis patalpoje

 

Pagrindinė problema namuose – kaip užtikrinti tą optimalų komforto lygmenį ir sutaupyti. Vienas iš būdų grindinis šildymas. Tačiau ne visada jis pasiteisina. Grindinis šildymas visuose namuose nėra dažnai būtinas, todėl tenka ieškoti kitų šildymo alternatyvų. Būtent kelių sistemų visuma gali užtikrinti aukščiausią komforto lygį.

Prie aukščiausio komforto lygio užtikrinimo ženkliai prisideda kapiliarinis šildymas. Jis pakeičia kondicionavimo sistemą, todėl kambario temperatūra yra tolygi, nekyla oro srautai galintys kelti ir nešti dulkes, o taip pat ir kelti kai kurių patalpoje esančių žmonių nepasitenkinimą.

Esant kapiliariniam lubiniam šildymui, šilumos gradientas nėra toks radikalus. Tai reiškia, kad oras viršuje nedaug skiriasi nuo oro apačioje savo temperatūra. Temperatūrų skirtumas žmogui nėra priimtinas, todėl kapiliarinis šildymas gali būti viena iš efektyviausių sistemų.

Kapiliarinis šildymas nesausina oro, todėl užtikrinama tinkamiausia oro drėgmė, kurią reguliuoja patys mūsų organizmai.

Komforto lygis priklauso ir nuo daugiau faktorių, todėl subalansuotas kapiliarinis šildymas su kitomis šildymo, vėdinimo sistemomis yra labai veiksmingas ir efektyvus.

Kaip sutaupyti?

 

Dažnai kalbėdami apie kapiliarinį šildymą minime, kad tai efektyvu. Tai nėra iš piršto laužti svarstymai. Apskaičiuota, kad 1 laipsnio patalpos temperatūros pakėlimas išeikvoja vidutiniškai 6 proc. daugiau energijos per metus. Tai reiškia, kad norint pašildyti patalpą 5 laipsniais, sunaudojama 30 proc. daugiau energijos. Tai tiek pat daugiau išlaidų už šildymą. Kapiliarinis šildymas sukuria puikią komforto būseną patalpoje. Tai reiškia, kad puikiai žmogus jaučiasi ir prie 19 laipsnių, ne tik prie 21 ar 23. Taip galima sutaupyti labai nemažai išlaidų šildymui per metus.

Kitas momentas – laikas, per kurį kambario temperatūra pakeliama. Jis priklauso nuo šildymo sistemos. Grindinis šildymas paprastai turi įkaitinti grindis, kad nuo jų šiltų visa patalpa. Įšildymas nėra itin greitas procesas, nes šilti vamzdeliai įmontuoti palyginus giliai betone. Tokiais vamzdeliais reikia leisti 40 laipsnių temperatūros vandenį, kad patalpa sušiltų. Kapiliarinio šildymo atveju yra kur kas paprasčiau, nes vandenį pašildyti reikia tik iki 30 laipsnių. Taip yra dėl to, kad kapiliarai yra ne per pora centimetrų nuo paviršiaus, o per 3 milimetrus. Paviršius iš karto sušildomas ir šiluma spinduliuojama labai greitai ir efektyviai.

Dar vienas taupymo įrodymas – vėsinimo funkcija vasarą. Kai patalpa įkaista, pakanka sistemai paleisti 14-17 laipsnių temperatūros šaltą vandenį ir netrukus patalpoje bus jaučiama gaivi vėsa. Tokios temperatūros vanduo paprastai teka vandentiekyje, todėl papildomai jį šildyti reikia minimaliai arba nereikia iš viso. Tokiu būdu kondicionierius nebereikalingas. Taupoma elektros energija, išlaidos filtrams ir priežiūrai, valymo priemonėms ir t.t.

Prie taupymo galima prid4ti ir tai, kad kapiliarinio šildymo sistemai tinka bet koks vandentiekio vanduo. Reiškia nereikia investuoti į papildomus vandens valymo įrenginius ir jų priežiūrą.

Problema, kurią sukelia kapiliarinis šildymas – termovizoriaus nuoma

 

Išvardinome problemas, kurias sprendžia kapiliarinis šildymas. Yra viena problema, kurią jis sukelia namo šeimininkams. Kai lubos yra nuklotos kapiliarais, jose nebegalima taip laisvai keisti apšvietimo. Dėl to svarbu kapiliarinį šildymą projektuoti po to ,kai jau suplanuojamas apšvietimas ir elektros linijos. Kartais pasitaiko situacijų, kad naujieji namo savininkai nepagalvoja apie apšvietimo keitimo problemas ir gana drąsiai gręžia skyles taip rizikuodami pažeisti vieną iš kapiliarų. Kaip tai išspręsti? Yra labai paprastas sprendimas – įrankių nuomos punkte galima išsinuomoti už keletą eurų termovizorių, kuris ekrane rodo vietas, kur paviršius yra šiltesni, o kurs šaltesnis. Negiliai esantys šilti kapiliarai termovizoriuje puikiai matomi, todėl drąsiai galima gręžti į tarpus tarp kapiliarų. Tai itin mažytė problema, kuri gali kilti kartą per 50 metų. Juk apšvietimo sistemų kas keli metai nekeičiame.

Kapiliarinis šildymas – itin efektyvi technologija tiems, kas nori savo namuose jaustis komfortabiliai ir ilguoju laikotarpiu sutaupyti.

„TENKO Baltic“ yra oficialūs vokiečių BEKA kapiliarinio šildymo sistemų atstovai ir projektuotojai.